Groep 8: Basismenu '25-'26 | Audiovisueel

Animatie: wat zie en hoor je?

Door vakdocenten wordt een lesbrief met opdrachten gemaakt voor de leerkracht en leerlingen en een filmprogramma samengesteld. In de filmzaal van Groene Engel krijgen de leerlingen enkele korte animatiefilms die aansprekend zijn voor groep 8. Het zijn films van hedendaagse, professionele animatiefilm-kunstenaars. De animatiekunstenaars komen uit verschillende delen van de wereld: de beeldtaal van de filmpjes is zo krachtig dat het zonder woorden toch makkelijk begrepen wordt. Na elke film worden er gericht vragen gesteld aan de leerlingen of wordt stilgestaan bij een element.

De filmvertoningen vinden plaats in mei en juni 2026. De groepsdocenten kunnen zelf, uit een lijst van keuzemogelijkheden, aangeven wanneer zij naar Groene Engel willen komen.

Met enkele opdrachten die na het bezoek aan Groene Engel in de klas kunnen worden uitgevoerd, wordt het creërend vermogen van de kinderen gestimuleerd. Als laatste wordt de leerlingen gevraagd een recensie te schrijven: goed als reflectie-oefening en natuurlijk ook goed als taaloefening.

Discipline
Audiovisueel

Locatie
Cultuurpodium Groene Engel

Periode
Mei en juni 2026

Rooster
Staat in de loop van het schooljaar online

Duur
Ongeveer 1 uur

Deelnemers
1 tot 3 klassen tegelijk

Contact
Suzanne Vlak
0412-630802 - suzannevlak@groene-engel.nl

Lesmateriaal
Staat in de loop van het schooljaar online

Introductiefilm De Lievekamp

Evaluatie
Staat in de loop van het schooljaar online